Co to jest masaż ?

Masaż to jeden z najstarszych zabiegów fizjoterapeutycznych stosowanych od czasów starożytnych i ceniony za jego niezwykłe możliwości. Ma mnóstwo zalet – jest bardzo przyjemny i doskonale wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Pomaga na wiele dolegliwości i dzięki szerokiemu spektrum działania jest niezwykle skuteczny. Jeśli odczuwasz zmęczenie, stres, dokucza Ci nadwaga, cierpisz na dolegliwości bólowe, odwiedź Wilanów, a w naszym gabinecie zaoferujemy Ci odpowiedni rodzaj usługi. Masaż leczniczy Wołomin – zdecyduje się na ten zabieg już dziś. Twoje oczekiwania są dla nas zawsze priorytetem. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym zakresem usług.

Masaż - na czym polega ?

Przez masaż rozumiemy sprężyste ugniatanie tkanki miękkiej, czyli skóry i znajdujących się pod nią mięśni w celu wywołania pożądanych reakcji. Terapeutyczne działanie masażu znane jest od wieków, jednak jego pozytywne skutki mogą być osiągnięte tylko wówczas, gdy jest on wykonywany prawidłowo. Dlatego warto korzystać z usług sprawdzonych, a przede wszystkim odpowiednio wykształconych specjalistów. Ważne, by byli kompetentni i empatyczni. W naszym gabinecie pracują profesjonalni i doświadczeni masażyści, dzięki którym każdy zabieg przynosi pozytywne skutki dla organizmu. Z ich pomocą szybko zapomnisz o dolegliwościach bólowych lub zapewnisz swojemu ciału kompleksowe odprężenie. Klientom niezdecydowanym na konkretny rodzaj usługi polecamy tradycyjny masaż klasyczny, ale w naszej ofercie jest wiele bardzo zróżnicowanych zabiegów. Dobrze przeprowadzony masaż przyniesie Ci prawdziwe ukojenie. Odwiedź Wołomin i przekonaj się, jak ugniatanie tkanki miękkiej może wpłynąć na Twoje samopoczucie.

Rodzaje masażu

Masaż zapewnia bardzo wiele różnych efektów zależnie od tego, jaką metoda i w jakim celu jest wykonywany. W naszym gabinecie oferujemy Ci masaż:

  • leczniczy – usprawniający organizm i minimalizujący skutki różnych schorzeń,
  • relaksacyjny – pomagający pozbyć się nadmiernego zmęczenia i stresu,
  • sportowy – usprawniający mięśnie i stawy,
  • izometryczny – stosowany w rehabilitacji pourazowej, w niedowładach i zaniku mięśni,
  • drenaż limfatyczny – stosowany w celu usprawnienia krążenia limfy w ustroju, gorącymi kamieniami.

Na jaki najlepiej się zdecydować? Wszystko zależy od Twojego samopoczucia i zaleceń lekarzy. Jeżeli przede wszystkim chcesz zaznać błogiego odpoczynku, na pewno odpowiedni będzie masaż relaksacyjny, który pomaga się odprężyć. Najczęściej jednak wykonujemy masaż leczniczy, który przynosi ulgę w wielu dolegliwościach, ale też jest wsparciem w procesie rekonwalescencji. Pomaga organizmowi zregenerować się i szybciej wrócić do sprawności. Powoduje rozluźnienie, a tym samym często niweluje ból. Każdy profesjonalnie wykonany masaż wpływa pozytywnie na nasz organizm. Przede wszystkim:

  • przyspiesza ciśnienie krwi i zapobiega zakrzepom,
  • zwiększa tempo przemiany materii,
  • wspomaga dotlenienie tkanek,
  • poprawia elastyczność mięśni i stan skóry.

Dlatego tak często jest zalecany i stosowany. W przypadku masażu leczniczego rehabilitant dopasowuje zabieg do konkretnego pacjenta. Odwiedź Wołomin i przekonaj się, że to przyjemna droga do zdrowia i doskonałego samopoczucia.

Masaż Wołomin – wsparcie przy wielu dolegliwościach

Dokucza Ci zmęczenie psychiczne i fizyczne? Jesteś osobą zestresowaną, albo masz poważny problem z nadwagą? Skontaktuj się z nami i wybierz na profesjonalny masaż klasyczny, relaksacyjny lub leczniczy. Chętnie podpowiemy, jaki wariant będzie dla Ciebie najlepszym wyborem, biorąc pod uwagę Twoje oczekiwania oraz aktualną kondycję zdrowotną. W naszym gabinecie w Wołominie zawsze wykonujemy profesjonalne masaże. Zapraszamy wszystkich klientów spragnionych błogiego odprężenia oraz osoby, którym zależy na lepszej kondycji fizycznej lub zmniejszeniu dolegliwości bólowych. Postaw na masaż relaksacyjny albo zdecyduj się na wariant leczniczy – zapraszamy! Dlaczego my? Bo mamy wieloletnie doświadczenie, dzięki któremu skutecznie pomagamy naszym pacjentom. Jesteśmy świetnie wykształconymi specjalistami, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje. Na co dzień dbamy o kondycję wielu osób, dajemy im wskazówki i aktywnie uczestniczymy w ich powrocie do formy. Masaż jest doskonałym wstępem do tego, by w końcu pobudzić swój organizm i pomóc mu aktywnie oraz zdrowo żyć. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego tak często wykorzystujemy tę formę terapii.