Rehabilitacja osób niepełnosprawnych – Wołomin

Wiele osób zmaga się z dolegliwościami kręgosłupa czy innymi bólami, związanymi z kontuzją, chorobą przewlekłą lub czasową bądź trwałą niepełnosprawnością. We wszystkich tych przypadkach pomocne jest skorzystanie z rehabilitacji. Oczywiście służy ona również przywracaniu całkowitej lub częściowej sprawności ruchu w kończynach czy pozbyciu się obrzęków, związanych z zatrzymanie limfy. Rehabilitacja pozwala wzmocnić układ mięśniowo- szkieletowy, zredukować nadmierne napięcie mięśniowe lub przywrócić je dostępnymi metodami. Dla mieszkańców Wołomina doskonałym wyborem będą usługi świadczone przez doświadczonych ortopedów i fizjoterapeutów z Demi Med. Wykwalifikowany personel pomoże wrócić do sprawności bądź polepszyć jakość życia osób niepełnosprawnych.

Rehabilitacja w Demi Med

Jeżeli szukają Państwo ośrodka rehabilitacji, gdzie lekarze i fizjoterapeuci korzystają z różnych metod terapii narządu ruchu, to doskonałym wyborem będzie Demi Med. Dla osób cierpiących z powodu przewlekłych bólów różnego pochodzenia, zarówno tych pooperacyjnych, jak i związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego, polecamy terapię manualną prowadzoną w naszym ośrodku rehabilitacyjnym. Poprzez uciskanie bolesnych miejsc czy też rozciąganie mięśni specjalista pomoże pozbyć się nadmiernego napięcia i przywrócić prawidłowe funkcjonowanie organizmu bądź przynajmniej zniwelować częstotliwość lub intensywność bólu. Z naszej oferty mogą skorzystać również sportowcy, zarówno w trakcie leczenia zachowawczego, jak i pooperacyjnego.

Doskonałym wyborem będą dla nich indywidualne ćwiczenia fizjoterapeutyczne ustalone po przeprowadzeniu badań, a także konsultacji z biomechanikiem. Rehabilitacja może być prowadzona z uwzględnieniem badań USG wykonywanych pomiędzy sesjami. Dzięki temu zawsze jesteśmy w stanie skorygować działanie terapeutyczne, tak by móc osiągnąć oczekiwany rezultat w postaci powrotu do zdrowia bądź uzyskania lepszych wyników. Stosowany jest rzecz jasna także kinesiotaping, który umożliwia zawodowym sportowcom udział w zawodach czy meczach pomimo przechodzonej rehabilitacji i drobnego urazu.

Rehabilitacja osób niepełnosprawnych

Niepełnosprawność, niezależnie od tego, czy czasowa, czy stała, może wykluczyć z życia społecznego. Aby w znacznym stopniu ograniczyć dyskomfort z nią związany, warto zapisać się na rehabilitację. Jest ona kluczowa w sytuacji, gdy diagnoza nie jest jednoznaczna i istnieje możliwość przywrócenia choćby częściowej sprawności, np. po udarze czy wypadku. Dla pacjentów częściowo sparaliżowanych niezwykle duże znaczenie ma wzmocnienie mięśni rąk, a także nóg w zależności od tego, która część kręgosłupa została uszkodzona. Również osoby, które zmagają się z niepełnosprawnością od urodzenia, powinny korzystać z tego typu pomocy. Dzięki niej mogą np. zatrzymać postęp choroby. W Demi Med rehabilitanci i lekarze dokładają wszelkich starań, by wdrożona kompleksowa rehabilitacja osób niepełnosprawnych przynosiła zamierzone rezultaty.

Oczywiście w naszym ośrodku prowadzona jest nie tylko kinezyterapia, ale również fizykoterapia, zatem mogą Państwo skorzystać z wielu zabiegów. Pomocna będzie elektroterapia, krioterapia miejscowa, laseroterapia czy sonoterapia. W ten sposób dochodzi do zniwelowania stanów zapalnych mięśni i stawów, a w przypadku wiązki światła, leczenia trudno gojących się ran. Z kolei na zwapnienie mięśni pomogą dostarczane do głębokich warstw skóry fale dźwiękowe. Do Państwa dyspozycji są specjaliści przyjmujący w Uniwersalnym Gabinecie Usprawniania Leczniczego, w którym, dzięki odpowiedniemu wyposażeniu, możliwe jest wykonywanie ćwiczeń biernych, czynno-biernych, czynnych lub tych z użyciem wyciągu.

Przyjmujemy pacjentów w ramach poradni ambulatoryjnej oraz ośrodka rehabilitacji dziennej.