Fizjoterapia to dziedzina, która nieodłącznie wiąże się z rehabilitacją medyczną. Stosowana w przypadku leczenia urazów oraz wykorzystywana do zapobiegania nawrotom choroby, pomaga pacjentom wrócić do codziennego funkcjonowania oraz sprawności fizycznej.

Jeśli fizjoterapia ma zapewniać efekt terapeutyczny, musi bazować na odpowiednio przygotowanym planie ćwiczeń. Tutaj nie ma miejsca na przypadkowe zestawy, ponieważ może dać to efekt zupełnie odwrotny do zamierzonego. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiednich metod leczenia, które zapewnią powrót do zdrowia.

Mając świadomość, jak ważną rolę odgrywa właściwie dobrany program rehabilitacji, każdego pacjenta traktujemy indywidualnie. Zanim przygotujemy konkretny plan leczenia, wykonujemy szereg badań oraz oceniamy kondycję osoby poddawanej rehabilitacji.

Przeprowadzamy:

badanie podmiotowe polegające na dokładnym wywiadzie :

  • personalnym (wiek, płeć, wykształcenie, wykonywany zawód, przebyte choroby, urazy i zabiegi operacyjne, choroby dziedziczne, wywiad rodzinny, choroby towarzyszące, aktualnie przyjmowane leki, itp.),
  • socjalnym (sposób utrzymania, warunki mieszkaniowe, wsparcie rodziny, itp.),
  • związanym z aktualną jednostką chorobową (okoliczności, nasilenie, charakter objawów)
  • badanie przedmiotowe – jego celem jest ocena postawy ciała oraz możliwości zakresu ruchowego pacjenta; uwzględnia przeprowadzenie testów funkcjonalnych, badanie palpacyjne struktur zmienionych chorobowo, itp.
  • ogólną ocenę kondycji psychicznej i fizycznej oraz nastawienia pacjenta – z uwzględnieniem wydolności układu krążeniowo-oddechowego i układu nerwowego, siły i wytrzymałości mięśni, koordynacji ruchowej, itp.

Zależy Ci na profesjonalnie przeprowadzonej rehabilitacji? Rozpocznij ją od odpowiedniego programu dostosowanego do potrzeb.

Umów się na wizytę już teraz – działamy na terenie Wołomina i okolic.