Zapisy chwilowo wstrzymane, za utrudnienia przepraszamy

Nasza placówka oferuje Państwu kompleksową pomoc medyczną w zakresie zarówno diagnozowania, jak i leczenia chorób narządów ruchu. Swoje usługi medyczne kierujemy do sportowców oraz pacjentów po urazach. W klinice Demi Med pracują najlepsi specjaliści z zakresu ortopedii. Prowadzimy konsultację, diagnostykę, a także rehabilitację. Korzystamy tylko z najnowocześniejszych sprzętów. Dzięki temu badania przeprowadzane są niezwykle dokładnie, bezpiecznie a wyniki miarodajne. Zapraszamy na szczegółowe konsultacje do naszego ośrodka, który znajduje się w Warszawie, a dokładnie w dzielnicy Wilanów.

Czym jest ortopedia

Coraz więcej osób zmaga się z bólem kręgosłupa oraz kontuzjami. W takim przypadku bardzo ważne jest znalezienie odpowiedniego lekarza. Ortopeda zajmuje się rozpoznaniem i leczeniem schorzeń związanych z narządem ruchu. Należą do nich dolegliwości układu szkieletowego. Choć nazwa wywodzi się od orthos – prosty, prawidłowy i paidia – dzieci, to jest ona zdecydowanie bardziej szeroka znaczeniowo. Odpowiednia metoda leczenia dobierana jest indywidualnie i może obejmować zarówno zabieg chirurgiczny, farmakologię, jak i samą rehabilitację.

Kiedy zgłosić się do ortopedy

Wiele osób często bagatelizuje dolegliwości bólowe kręgosłupa, kolana itd. Jednak warto pamiętać, że im prędzej zostanie zdiagnozowany problem, tym szybciej można podjąć właściwe w danym przypadku leczenie. Zatem, jeżeli dolegliwości utrzymują się powyżej tygodnia bądź ciągle się nasilają, wtedy należy od razu zgłosić się do lekarza ortopedy. Należy tak postąpić także, gdy dojdzie do urazu, naciągnięcia mięśnia, albo też złamania. Kiedy występuje obrzęk bądź też ograniczona ruchliwość, odwiedzenie gabinetu specjalisty-ortopedy również jest niezwykle ważne. Rodzice powinni także obserwować swoje dzieci. Jeżeli zauważą ich nieprawidłową postawę najlepiej, aby czym prędzej zgłosili się na konsultację.

Porady lekarskie

Ortopeda – zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem operacyjnym chorób narządów ruchu czyli szkieletu (z wyjątkiem czaszki), układu więzadłowo stawowego, oraz uszkodzeń mięśni, nerwów i naczyń.

Oferujemy Państwu kompleksową opiekę medyczną w jednym miejscu, począwszy od konsultacji, diagnostyki obrazowej aż po rehabilitację.

Jeśli szukasz doświadczonego ortopedy skontaktuj się z nami.

Informujemy, że wykonujemy również badania ultrasonograficzne z oceną struktur wewnątrz i zewnątrz stawowych, mięśni i ścięgien.