Zapisy chwilowo wstrzymane, za utrudnienia przepraszamy

Nowoczesne USG

Ultrasonografia stosowana jest w diagnostyce medycznej już od wielu lat. Jednak dopiero ostatni okres rozszerzył jej możliwości o nowe obszary organizmu, dzięki czemu znalazła się w czołówce badań pozwalających na rozpoznawanie różnych nieprawidłowości. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej diagnostyki, skorzystaj z naszego aparatu USG.

Na czym polega badanie USG?

Przeprowadzenie ultrasonografii wymaga specjalistycznego aparatu, który emituje fale ultradźwiękowe o częstotliwości z zakresu ok. 2-50 MHz. Fale te wysyłane są przez specjalną głowicę, a przenikając przez tkanki organizmu ulegają pochłonięciu lub odbiciu, tworząc widoczny na monitorze obraz. Dzięki różnemu natężeniu szarości i czernie operator może zinterpretować i opisać obraz wskazując nieprawidłowości.

W badaniu USG stosowane są różnego typu głowice, dzięki czemu wiązka ultradźwięków przybiera inny kształt, pozwalający najlepiej zdiagnozować konkretny organ.

W jakich przypadkach stosujemy badanie USG?

Zastosowanie ultrasonografu jest dziś bardzo szerokie, a jego możliwości zwiększa jeszcze technika dopplerowska pozwalająca na szczegółowe diagnozowanie naczyń krwionośnych, pozwalające między innymi ocenić prędkość oraz kierunek przepływu krwi w naczyniach.

W naszym gabinecie dysponujemy nowoczesnym aparatem ultrasonograficznym, dzięki któremu możemy skutecznie diagnozować zarówno schorzenia układu kostnego, jak i układu krążenia. Badania te wykorzystujemy podczas diagnozowania pacjentów w poradni chirurgii naczyniowej oraz w ortopedii.

Potrzebujesz profesjonalnego badania USG? Skorzystaj z naszej oferty, zadzwoń lub przyjedź na Wilanów, a wykonamy je dla Ciebie.